19756469 1412654858771902 4429502173235823610 n

Kecskeméten került megredendezésre az L. Gyermek Országos Bajnokság, ahol az Egri Úszó Klub gyermekei már az első nap egymást követve úszták az egyéni csúcsokat és kíváló eredményeket értek el. A négy napos versenyen 12-14 év közötti korosztály állt rajthoz.

1. nap

Kovács Attila megalapozta a verseny hangulatát, ugyanis 400 méter gyorson óriási egyéni csúcsot úszott kezdésként, amivel a dobogó legfelső fokára állhatott fel!

Kormos Kristóf megúszva egyéni csúcsát 200 méter háton rajtcél győzelemmel aratott győzelmet, ezzel magyar bajnok lett! Ideje: 2:14,41

19665565 1412655082105213 5789870362841016312 n

Miló-Sidló Marcell ugyanebben a számban szintén kitűnő egyéni csúccsal érte el a 3. helyezést, szintén legjobb idejét úszva 4. helyen ért célt 200 háton.
Bartyik Bianka 100 méter gyorson a 3. helyre úszott be, 100 háton lecsúszva a dobogóról az értékes 4. helyen ért célba.

19657464 1412655365438518 8708339908654292109 n

További egyéni csúcsok:

Kovács Kristóf 400 méter gyorson rendkívül szép 7 mp-et javított egyéni legjobbján.
Báló Dorka 100 méter gyorson 3 másodpercet illetve
Újvári Éva 200 méter pillangón 8 másodpercet javított!
Dancsok Dorka, Balázs Petra, Kovács Dóra 100 gyorson úszták meg új egyéni idejüket. Dóra 100 háton is szép egyéni csúcsot úszott.
Balázs Petra a hetedik helyezést érte el szép úszással 100 gyorson.

A fiú 4X100 méteres gyorsváltó bronzérmes lett. A váltó tagjai: Vántóczki Zsombor, Kovács Attila, Miló-Sidló Marcell, Sződi Zsolt.
A 4X100 méteres lány gyorsváltó a 4. helyen ért célt Kovács Dóra, Balázs Petra, Juhász Franciska, Bartyik Bianka összeállításban.

19748617 1412656275438427 1737913807552583305 n

2. nap

A második nap szintén jól kezdődött az egriek számára: a 4X100 méteres mix vegyes váltó bajnok lett!!!
A váltó összeállítása: Kormos Kristóf, Juhász Franciska, Bartyik Bianka, Sződi Zsolt.

19665215 1412677825436272 2391831818105299448 n          19884344 1412677752102946 7583858776490424041 n

Juhász Franciska kicsit javítva egyéni csúcsán 100 méter mellen ezüstérmet szerzett! Ideje 1:16,42
A másik egri váltó a negyedik helyezést érte el Kovács Attila, Kormos Kristóf, Miló-Sidló Marcell, Sződi Zsolt révén.
Bartyik Bianka az ötödik helyezést érte el 100 pillangón.
Zbiskó Evelin a délelőtti előfutamok folyamán új egyéni csúccsal a 8. helyen jutott tovább, majd a döntőben a pontszerző 6. helyen csapott célba.
Dancsok Dorka 400 méter vegyesen lett hetedik, elképesztő 9 és másodpercet javítva legjobb idején. 100 méter mellen a 8. helyezést érte el.
Gyerák Bence 5 másodpercet javított 200 mellen.
Kovács Dóra közel 3 mpet javított, egyéni csúcsot úszott 100 méter pillangón.

3. nap

Az Egri Úszó Klub csapata újabb érmekkel gazdagodott a nap folyamán!
Kovács Attila egészen elképesztő időt úszva -21 másodpercet javítva két héttel ezelőtti idején- a dobogó legfelső fokára állhatott, nagyon okos úszással több testhosszal verve mezőnyét.
Attila 100 méter gyorson is dobogós helyezést ért el, bronzérmet szerezve szintén egyéni csúccsal győzedelmeskedett!

19657385 1412656235438431 6105132539683077245 n

Sződi Zsolt kíváló úszással bronzérmet nyert a 100 méter gyors döntőjében, másfél mp-et javítva!

19598732 1413597555344299 4922275753014684722 n

Bartyik Bianka 3 másodpercet javítva egyéni legjobbján 4. ként végzett 200 méter gyorson.
Juhász Franciska 200 mellen egyéni csúcsot javítva a 4. helyezést érte el.
Miló- Sidló Marcell 100 háton 4. helyen csapott célba, 100 méter gyorson pedig 6. lett.
Báló Dorka a délelőtt folyamán óriási egyéni csúcsot úszva (6 mpet javítva) bekerülhetett a délutáni 4X200 as gyorsváltóba, új idejét sikerült a döntőben is megtartania.

A 4X200 lány gyorsváltó tagjai Kovács Dóra, Juhász Franciska, Báló Dorka, Bartyik Bianka összeállításban az 5. helyen végzett.
Kormos Kristóf 100 méter gyorson került döntőbe és ott a 7. helyen ért célba szép egyéni csúccsal
Dancsok Dorka 200 m vegyesúszásban 6. , 200 méter mellen 7. helyezést érte el.
Kovács Kristóf 100 méter háton döntötte meg egyéni legjobbját.

4. nap

A verseny utolsó napján is szereztek aranyérmet az egriek.

A 4x100 méteres lány vegyesváltó Dancsok Dorka, Juhász Franciska, Bartyik Bianka, Kovács Dóra felállásban ért elsőnek a célba. A 4x100 méteres mix gyorsváltó 2. helyen végzett. A csapat tagjai: Sződi Zsolt, Miló-Sidló Marcell, Kovács Dóra és Bartyik Bianka. Bianka 200 háton szerzett még 8. helyet. Kormos Kristóf 200 méter vegyesen ért 7.-nek a célba. 200 méter gyorson korosztályában 4. lett Kovács Attila, 5. Miló-Sidló Marcell, 6. Sződi Zsolt és 8. Kiss Olivér. A 4x100 méteres fiú vegyes váltó a nap zárásaként 4. helyen végzett Kormos Kristóf, Miló-Sidló Marcell, Kiss Olivér és Sződi Zsolt összeállításban.

19961156 1415371125166942 839700724175561571 n                                 19989682 1415371121833609 5528091043951780170 n

Az Egri Úszó Klub a 4 napos verseny alatt összesen 5 aranyérmet, 2 ezüstérmet és 5 bronzérmet szerzett!
Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek ezekhez a szép eredményekhez!